Côté Jardin - de gratis muzikale picknick en festival op de Bijlokesite - is terug! Symfonieorkest Vlaanderen laat je graag genieten van de Zesde Symfonie van Beethoven: Pastorale. Extra bijzonder: elk deel van de symfonie wordt gedirigeerd door een andere jonge getalenteerde dirigent. Vier internationale dirigenten volgen gedurende vier dagen een FSO-SPECTRA Conducting Masterclass. Op zondag 1 juni laten ze hun kunsten met de baton graag aan jullie zien.
duur concert → 1u
Ludwig Van Beethoven (1770-1827)
Symfonie nr. 6 in F 'Pastorale'
Van 29 mei tot 1 juni brengen Symfonieorkest Vlaanderen en SPECTRA 4 beloftevolle dirigenten samen in een masterclass die focust op Beethovens Zesde Symfonie 'Pastorale' en nieuwe Belgische muziek (Van Parys, Rathé, Goethals, Brewaeys). Onder begeleiding van prof. dirigent Christian Ehwald en SPECTRA's artistieke leider Filip Rathé krijgen de jonge dirigenten de kans om voor een professioneel orkest te staan. De Masterclass eindigt met een concert tijdens Côté Jardin op 1 juni.
Lees meer over de kandidaten en de FSO-SPECTRA Conducting Masterclass.
Alles is volledig gratis en start om 11:00 (welkom vanaf 10:30). Traditiegetrouw brengen we verrassende muziek en concerten die je zelden op een festivalpodium te horen krijgt: van symfonisch klassiek tot tropische jazz. En dat verspreid in en rond de Bijloke-binnentuin: de tent, de Concertzaal, de refter van het STAM en de studio van de International Opera Academy. Het concert van Symfonieorkest Vlaanderen start om 12:30u in de Concertzaal.
Dit concert maakt deel uit van de Pastorale concertreeks en wordt gesteund door de Belgische Tax Shelter.
Als jonge kunstenaar heb je talent nodig om boven de massa uit te springen, maar minstens even belangrijk zijn speelkansen en een professionele omkadering met ruimte voor experiment. Via verschillende trajecten laat Symfonieorkest Vlaanderen talentvolle componisten, dirigenten, musici en solisten in spe proeven van het orkestleven.