Symfonieorkest Vlaanderen

Waar ben je naar op zoek?

Call: SOV Composers' Academy 2025-26

Artikel
IMGL0365 web c Michiel Devijver

SOV Composers’ Academy biedt jaarlijks jonge, veelbelovende componisten de kans om een orkestwerk te creëren en uit te voeren met Symfonieorkest Vlaanderen of het jeugdorkest SOV Young. In seizoen 2025-26 gaan we op zoek naar 3 componisten in verschillende fases van hun opleiding of carrière. Iets voor jou?

Voor het seizoen 2025-2026 zoeken wij  drie componisten, elk op een ander moment in hun ontwikkeling:

  • Een bachelorstudent (of van gelijkwaardig niveau) voor het schrijven van een One Minute Symphony uitgevoerd door SOV Young.
  • Een masterstudent die een orkestwerk van 5 minuten schrijft voor Symfonieorkest Vlaanderen, met intensieve begeleiding.
  • Een afgestudeerde componist of oud-deelnemer die een orkestwerk van 5 minuten schrijft voor Symfonieorkest Vlaanderen, met ondersteuning en een fee.

Deadline voor kandidaturen is 14 februari 2025, 9.00u.
Download de volledige call 2025-26 hier

Uitdagend project voor jonge componisten

SOV Composers' Academy is een project voor studenten en afgestudeerden compositie aan de Belgische conservatoria. Dit project biedt de kans om in een beschermde omgeving een compositie te schrijven voor orkest. Afhankelijk van het project bestaat het proces uit een voorbereidend gesprek, werksessies, coachings en/of repetities. Kers op de taart is steeds de uitvoering van het werk tijdens een concertreeks van Symfonieorkest Vlaanderen/SOV Young op de belangrijkste Vlaamse podia.

IMGL0097 web 2 c Michiel Devijver 1

Talentontwikkeling

Als jonge kunstenaar heb je talent nodig om boven de massa uit te springen, maar minstens even belangrijk zijn speelkansen en een professionele omkadering met ruimte voor experiment. Via verschillende trajecten laat Symfonieorkest Vlaanderen talentvolle componisten, dirigenten, musici en solisten in spe proeven van het orkestleven.