Symfonieorkest Vlaanderen

Waar ben je naar op zoek?

Dirigent Martijn Dendievel wint Ultima voor Muziek

Artikel
20250119 SOV Dromerige Sprookjeswereld Bjorn Comhaire 65 of 90

Onze toekomstige chef-dirigent Martijn Dendievel wint de Ultima voor Muziek, de Vlaamse cultuurprijs. De jury looft hem voor zijn indrukwekkend parcours en zijn inzet voor de ontwikkeling van klassieke muziek in Vlaanderen. Ook zijn engagement voor jonge musici valt de jury op, als dirigent van het jeugdorkest SOV Young en als begeleider van jonge componisten binnen de SOV Composer’s Academy.

In de motivatie van de jury lezen we onder andere: "Zijn muzikale interesse is breed, zijn lezing van zowel het grote repertoire als nieuwe muziek getuigt van intense diepgang. Hij stelt daarbij met grote regelmaat de gevestigde canon in vraag, met de ontdekking of herontdekking van zelden uitgevoerde muziek in thematische concertprogramma's die vaak een creatieve verademing zijn in het aanbod van de symfonische orkesten."

De jury looft ook zijn engagement voor jonge musici, als dirigent van het jeugdorkest SOV Young en als begeleider van jonge componisten binnen de SOV Composer’s Academy.

Proficiat Martijn! Symfonieorkest Vlaanderen is trots om dit parcours met jou verder te zetten.

Lees hier het VRT-artikel.

20241010 SOV Sibelius Bjorn Comhaire 65 of 74

Over Symfonieorkest Vlaanderen

Symfonieorkest Vlaanderen (SOV) is een 60-koppig geëngageerd en gepassioneerd orkest onder leiding van chef-dirigent Kristiina Poska. Achter deze 60 musici staat een klein energiek team, waar ieder vanuit zijn of haar expertise het orkest ondersteunt.