De SOV Composers’ Academy biedt jaarlijks de kans aan twee tot drie componisten die studeren aan Belgische conservatoria om samen met het orkest een traject van enkele maanden af te leggen. Tijdens workshops, werksessies en orkestrepetities worden hun composities gekneed, gewikt en gewogen. Het finale resultaat wordt voorgesteld aan het publiek tijdens een concertreeks van Symfonieorkest Vlaanderen of jeugdorkest SOV Young.
De creatie 'Pigeon Prelude' werd gecomponeerd door bachelorstudente Linde Huygens voor de concertreeks van jeugdorkest SOV Young onder leiding van Nicolás Pasquet.
Linde Huygens (°1997) zit in haar derde bachelor klassieke muziekcompositie aan het conservatorium in Brussel bij Annelies van Parys. Ze groeide op in een muzikaal gezin en volgde als kind piano aan de academie SAMWD Lier. Ze groeide op met verschillende muzikale invloeden van wereld- en folkmuziek tot jazz, hip hop, pop en klassieke muziek. Ze behaalde een master architectuur aan Sint-Lucas Gent en Brussel. Om haar muzikale kennis nog te verbreden volgt ze enkele keuzevakken in de jazz-richting en jazz trompet aan de muziekacademie van Schaarbeek.