Symfonieorkest Vlaanderen

Waar ben je naar op zoek?

SOV Young Soloist

Al enkele seizoenen vinden jongeren tussen 14 en 20 de weg naar SOV Young, het symfonische jeugdorkest van Symfonieorkest Vlaanderen. Sinds seizoen 2023—24 biedt SOV Young Soloist een jong talent een onvergetelijke podiumervaring én laat het publiek getuige zijn van de eerste stappen van de klassieke sterren van morgen. 

i.s.m. KASK & Conservatorium

Na hoorn, viool en saxofoon is het nu aan een jonge cellist om te schitteren als SOV Young Soloist. Tijdens de concerten van SOV Young krijgt een jonge cellist tussen 12 en 20 jaar de unieke kans om te soleren in Kol Nidrei van Max Bruch onder leiding van dirigent Lars Corijn. Het project vindt plaats van 2 november tot en met 7 november 2026.

Bij Symfonieorkest Vlaanderen zijn we er trots op om aanstormend talent de weg te wijzen. Met zeven talentontwikkelingsprogramma's zijn we pionier in het inspireren, motiveren en enthousiasmeren van jonge musici. Symfonieorkest Vlaanderen biedt een inspirerende omgeving waar kwaliteit en artistieke groei hand in hand gaan.

Lees de volledige oproep hier.

Schrijf je nu in!

Ben je tussen 12 en 20 jaar en wil je jouw kans wagen om mee te doen? Geweldig! Schrijf je dan in voor 23 mei 2026. 

De auditie zal plaatsvinden op 20 juni 2026 in Muziekcentrum De Bijloke, Gent. Kandidaten zullen het auditieschema uiterlijk in de week van 8 juni ontvangen.

Praktische informatie

Deelnamevoorwaarden

SOV Young Soloist staat open voor musici die minimaal 12 jaar oud zijn, maar jonger dan 21 jaar, en ingeschreven zijn aan een Belgisch conservatorium of muziekschool. Ook Belgische cellisten die in het buitenland studeren, kunnen zich aanmelden voor dit project. 

Repertoire

M. Bruch (1838-1920)  Kol Nidrei

Auditie 

20.6.2026 vanaf 15u Muziekcentrum De Bijloke Gent

Planning 

  • 2.11  en 3.11.2026 Repetities  Concertgebouw Brugge
  • 4.11.2026 Repetitie & concert 1  Concertgebouw Brugge
  • 7.11.2026 Repetitie & concert 2  Miryzaal Gent
20231212 SOV Wonderboom Bjorn Comhaire 51 of 86 1

Word Vriend en steun talentontwikkeling

Investeren in de toekomst - dat doe je niet alleen. We willen ons omringen met Vrienden die dezelfde passie met ons delen: jong talent ondersteunen en investeren in de toekomst van klassieke muziek. Vanaf 45 euro ben je al Vriend!

Kom je erbij?